Kā ātri un taupīgi izveidot interneta veikalu?

Taupīgs interneta veikala izveide

COVID19 pandēmija atklāja iedzīvotājiem Interneta iespējas atrisināt daudzus un dažādus jautājumus neizejot no mājām. Gan attālināta darba iespējas, gan attālinātās skološanās iespējas, iespējas nokārtot gandrīz visus jautājumus ar valsti ar interneta starpniecību, gan iespējas iegādāties visu nepieciešamo ar Interneta starpniecību.

Izrādijās, ka mums Latvijā ir daudz mājražotāju, galvenais izaicinājums gan pašiem produktu/preču ražotājiem, gan pircējiem ir atrast vienam otru. Daudzi novadi atbalstīja savējos un izveidoja katalogus ar mājražotāju (un ne tikai) kontaktiem: Preiļu novads, Tukuma pilsēta, Beverīnas novads, Burtnieku novads, Kocēnu novads. Vēl ir pieejams neliels Latvijas Interneta veikalu saraksts, kur atsevišķi izcelti veikali ar Latvijā ražotu (mājražotāju) produkciju.

Bez produkcijas ražošanas, viens no sarežģītiem uzdevumiem mājražotājam vai mazajam uzņēmējam ir pasūtījumu menedžēšana. Parasti to veic cilvēks-orķestris – pats uzņēmuma īpašnieks ir gan priekšnieks, gan produkcijas ražotājs, gan pasūtījumu pieņēmējs, gan komplektētājs. Labi, ja apgrozījums jau ir tik liels, ka palīgā var paņemt kādu cilvēku. Bet ja tā nav?

Atvieglot pasūtījumu pieņemšanu var interneta veikals:

  • Tirgot var jebko, kas ar likumu nav aizliegts. Gan rūpnieciskos ražojumus, gan lauksaimniecības produkciju (dārzeņi, augļi, gaļa, utml.);
  • Katram zvanītājam atkārtoti nav jāstāsta par savu piedāvājumu un cenām. Potenciālais pircējs piedāvājumu redz interneta veikala skatalogā;
  • Veikals darbojas 24 stundas dienā, 7 dienas nedēļā, 365(6) dienas gadā – ja kādam ir vēlēšanās pasūtīt preci pulkstens 4 no rīta. Lūdzu!
  • Uzņēmējs var racionālāk plānot savu laiku – nav katru reizi jāpārslēdzas no citas nodarbes uz pasūtījuma pieņemšanu. Pasūtījumu apstrādi un komplektēšanu var veikt noteiktā laikā (piemēram, no rīta);
  • Rēķinu izrakstīšana un norēķināšanās notiek automātiski. Interneta veikals var piedāvāt pircējam dažādus norēķinu veidus – ar maksājumu karti, Paypal, bankas pārskaitījumu, skaidrā naudā;
  • Vajadzības gadījumā – var automatizēt pieteikumu iesniegšanu kurjerservisiem;
  • Ja ir liels pieprasījums, bet ražošana nespēj to apmierināt – var automātā veidot rindu sistēmu. Piemēram, dienā uzņēmējs var saražot 300 vienības produkta, bet, brīžiem, pieprasījums mēdz būt 900 vienības – sistēma automātiski var noteikt dienu, kad produkts tiks nosūtīts pircējam. Var arī savādāk – ja prece beidzas – parādīt, ka preces nav noliktavā;
  • Sarežģītākos variantos – produktu abonēšana – piemēram, reizi mēnesī noteiktam klientam ir jānosūta noteikts apjoms produkcijas – interneta veikals to var izsekot un par to atgādināt.

Interneta veikala izveides un uzturēšanas izmaksas, jeb vai interneta veikala izveide ir dārga?

Nemaz. Šobrīd savu interenta veikalu var atļauties katrs mazais uzņēmējs. Risinājumu ir daudz. Un var būt pat vienas preces Interneta veikals.

Var griezties pie uzņēmuma, kas nodarbojas ar mājas lapu izstrādi un pasūtīt veikala izstrādi – tas prasīs aptuveni 2-3 mēnešu laiku un interneta veikala izveides cena būs sākot ar aptuveni 600 eiro. Taču ir jāatceras, ka veikala uzturēšana arī prasīs ieguldījumus.

Var izmantot jau gatavus servisus, kā, piemēram, Shopify. Par nelielu mēneša maksu Jums būs savs interneta veikals. Protams, lai to nokonfigurētu un palaistu būs jāpiesaista zinoši cilvēki. Ja kas – varam palīdzēt – atstājiet ziņu zemāk pievienotajā kontaktformā.

Var izmantot gatavus programmrisinājumus un atrast vietu kur turēt veikalu. Būs nepieciešams pieaicināt zinošu cilvēku, kas to visu saliks kopā.

Bet tas jau pa visu Latviju! Es ražoju lokālajam tirgum!

Ja strādājat tikai sava novada, pilsētas robežās – kāpēc gan Interneta veikals nevar apkalpot tikai viena novada vai pilsētas cilvēkus?

Piemēram, Jūs gatavojat un piegādājat pusdienas uz birojiem savā pilsētā un pasūtījums ir jāveic līdz noteiktam laikam. Jūs varat nopublicēt piedāvātos ēdienus un Jūsu klienti katrs sakomplektē sev pusdienas. Jums nevajadzēs tērēt laiku un naudu veltot laiku pasūtījumu pieņemšanai, bet klientiem – mocīties mēģinājumos Jūs sazvanīt – iegāja veikalā un pāris minūtēs izvēlējās ko šodien ēdīs.  Bet lai neaizmirstu pasūtīt – Jūs varat ik dienas nosūtīt atgādinājumu.

Ko piedāvājam mēs?

Mēs būsim tie, kas uzņemsies izveidot un uzturēt Jūsu interneta veikalu – tikai par €19.99 mēnesī, iznomājam Jums to. Tākā veikala variantu ir daudz – centīsimies atrast optimālāko variantu. Zemāk esošā formā uzrakstiet savas vēlmes.

Izveidojam veikalu, sakonfigurējam maksājumu pieņemšanu (palīdzēsim administrēt kontus maksājumu servisos), piegādi, utt., sagatavojam nepieciešamo juridisko informāciju (piegādes noteikumi, saistību atruna utt.). Tāpat arī ikdienā sekosim veikala darbībai, veiksim veikala programmatūras atjauninājumus, konsultēsim, utt.

Kāpēc tik lēti?

Piedāvājums paredzēts veikaliem ar nelielu preču piedāvājumu. Tiks izmantots gatavs veikala programnodrošinājums un gatavi veikalu dizaini (iespēja izvēlēties gan bez maksas, gan maksas). Visas papildus vēlmes veikala individualizācijā – par papildus samaksu.

Ar kādiem papildus izdevumiem jārēķinās?

Kā jau veikalam pienākas – būs jāiegādājas veikala domēns – pēc kādas adreses Jūsu veikalu varēs atrast – piemēram, mansveikals.lv. Tas maksās tikai €12.10 gadā. Iegādi var veikt nic.lv. Pieteikuma noformēšanu domēnam varat uzticēt mums – domēnus mēs vienmēr formējam uz klienta vārda – Jūs būsiet vārda pilntiesīgs lietotājs.

Jā, protams, būs vēl nelieli izdevumi par maksājuma apkalpošanu un piegādi – bet tie būs tikai tad, ja būs noticis pirkums. Šajā gadījumā tie nav regulāri maksājumi.

Ko mēs nedarīsim?

Mēs neievietosim Jūsu produkciju veikalā, to darīsiet patstāvīgi. Protams – pastāstīsim kā to pareizāk darīt (apraksts, fotogrāfijas). Neapstrādāsim Jūsu veikala pasūtījumus. Nekonsultēsim Jūsu veikala klientus (izņēmums – tehniskās kļūmes veikala darbībā). Mēs nenodarbosimies arī Jūsu veikala reklāmēšanu.

Jā – ja būs jautājumi – konsultēsim. Protams – visi punkti par papildus samaksu ir apspriežami.

Kāda būs atdeve no veikala?

Viss pārējais ir atkarīgs no Jūsu pašu aktivitātes. Ja Jums jau ir pasūtījumi pa tālruni vai klātienē, tad, lai sev noņemtu pasūtījumu pieņemšanas slogu – aģitējiet apmeklēt veikala lapu un piedāvājiet nelielu atlaidi, ja pasūtījums tiks noformēts lietojot interneta veikalu. Tas pats attiecas uz reklamēšanos sociālajos tīklos, citās mājas lapās, un pat drukātajos izdevumos. No šīm aktivitātēm ir atkarīga veikala apmeklētība un veikto pasūtījumu apjoms. Citiem vārdiem – tur kur parasti norādāt telefonu – norādiet arī sava veikala adresi.

Un, protams – piedāvājuma (preces) apraksts – pārdodot preces pa tālruni vai klātienē – Jūs pircējam sniedzat daudz papildus informācijas – izdariet to rakstiski.

Vēl kā variants un papildus iespēja – izmantojiet video. Jūs varat nofilmēt nelielu video par piedāvāto preci ar stāstijumu par tās īpašībām – tas var būt arī kā papildus reklamēšanas materiāls, gan kā uzziņu materiāls pircējam – iespēju ir daudz.

Daudzās augstākminētās lietās lielāko darbu ir nepieciešams ieguldīt tikai pašā sākumā, taču vēlāk – tas strādās Jūsu labā. Padomājiet, cik laika (naudas) Jūs varētu ietaupīt uzticot pasūtījumu pieņemšanu interneta veikalam?

Informācijai: Ja kas – mūsdienu jaunie cilvēki priekšroku dod nevis zvanam, bet Internetam (mājas lapa, whatsapp, utml.).

Ja gribēsiet pārtraukt pakalpojumu?

Nav problēmu. Ziņojat – mēs pārtraucam veikala darbību. Nekādu soda naudu. Ja vēlēsieties saņemt visu veikala programnodrošinājuma kopiju un kopš sadarbības uzsākšanas būs pagājis mazāk kā gads – mēs tomēr vēlēsimies nelielu kompensāciju (mēneši līdz pilnam gadam * mēneša maksa).

Vēl par piedāvājumu apmeklējiet lapu: Interneta veikals sākot no €19.99 mēnesī

Ir jautājumi, vēlaties pieteikties? Aizpildiet kontaktformu!