Ebay tirgošanās izmaksas

Pirmā lieta, par ko parasti stāstām – ar kādiem izdevumiem ir jārēķinās tirgojoties ebay? Šis jautājums interesē katru uzņēmēju, un, bieži vien – šīs izmaksas attur uzņēmēju no savas pārstāvniecības ebay atvēršanas.

Ebay komisijas

Par savu pakalpojumu ebay vēlas komisijas naudu. Tā parasti sastāda 10% no pircēja samaksātās summas. Šie procenti tiek aprēķināti gan no norādītās preces vērtības, gan pasta izmaksām. Komisija tiek aprēķināta tikai preces pārdošanas gadījumā. Procentu summa dažām preču kategorijām mēdz variēties. Pastāv iespēja procentu apjomu samazināt līdz 4%, taču apgrozījumam ir jābūt vairāku desmitu tūkstošu eiro apjomā.

Promotion maksājums: ja pārdevējs vēlas, lai viņa prece meklēšanas rezultātu un kategorijā būtu augstākā vietā, tad viņš var pats noteikt komisijas procentu, ko ir gatavs papildus maksāt par preci pārdošanas gadījumā. Protams, ja ir vairāki pārdevēji, kas izmanto šo vietas paaugstināšanas iespēju, tad ebay izmanto izsoles principu – augstāk liek to, kurš vairāk gatavs samaksāt.

Ebay veikala atvēršana: par šo lietu ir vērts aizdomāties tādiem pārdevējiem, kuriem ir plašs preču saraksts. Ja preču saraksts ir neliels, tad, parasti, ebay ļauj ievietot preces bez maksas, savādāk tiek iekasēts 0,35 €/mēn. par preci. Samazināt šo izdevumu apjomu var abonējot “veikalu”. Sākuma līmeņa veikala abonēšana ir no 4.95 $/mēn. ja abonē uz gadu, vai 7.95$ ja abonē uz mēnesi. Cenas var mainīties. Ebay veikala atvēršana ļauj izmantot ērtāku preču un pirkumu administrēšanas rīku.

Paypal komisijas

Naudas jautājumos ebay sadarbojas ar Paypal un nelabprāt skatās uz citu maksājumu sistēmu izmantošanu. Tātad būs nepieciešams atvērt Paypal kontu. Par katru ienākošo maksājumu Paypal iekasēs €0.34+2.9% no summas. Uz raksta tapšanas brīdi ir informācija, ka tuvākā laikā Paypal plāno pārskatīt izcenojumus.

Iepakojuma izmaksas

Lai preci nogādātu pircējam būs jāizmanto piegādes starpniekkompānijas un, viena no vajadzībām būs preces iepakojums. Šobrīd Latvijā var atrast plašu standartiepakojumu piegādātāju piedāvājumu – atkarībā no preces lieluma, svara utt. iepakojuma cenas variēsies no €0.50 un uz augšu.

Piegādes izmaksas

Viens no nopietniem izaicinājumiem ir atrast servisu, kas pārdoto preci piegādās par saprātīgām izmaksām. Jo, ja preces vērtība ir 5 eiro un piegāde izmaksās arī €5, tad piedāvājums ebay nebūs konkurētspējīgs, jo, visdrīzāk, Eiropas pārdevēji preci ar visu piegādi piedāvās to pašu 5 eiro vērtībā.

Varam izšķirt trīs preču kategorijas un izdevīgākos pakalpojumu sniedzējus preču piegādei uz Eiropas valstīm:

  1. Ja preces un iepakojuma svars nepārsniedz 2kg, tad ērti un izdevīgi ir sūtīt izmantojot Latvijas pasta pakalpojumus. Lai noskaidrotu potenciālos izdevumus var izmantot Latvijas Pasta tarifu kalkulatoru. Piemēram, ja pakas izmēri atbilst sīkpakas izmēriem un svars ar visu iepakojumu nav lielāks par 250g., tad raksta tapšanas brīdī pakalpojums izmaksās €2.56 – sīkpaka uz kādu no Eiropas Savienības valstīm. Tākā Latvijas Pasts sūtijumu piegādei izmanto avio pakalpojumus – sūtijuma piegāde būs ātra. Taču ir jāpiemin, ka sūtijuma saturam ir ierobežojumi, piemēram, nedrīkst sūtīt baterijas saturošus sūtijumus. Ar visiem ierobežojumiem var iepazīties Latvijas Pasta mājas lapā.
  2. Ja preces svars ir no 2 līdz 30 kilogramiem, tad izdevīgāki izmaksu ziņā kļūst dažādi kurjerdienesti – DPD, Omniva, utt. Nosūtīt uz Eiropu paciņu izmaksās aptuveni 20 līdz 30 eiro. Piemēram, paciņa uz Franciju tiks piegādāta 4 – 5 dienu laikā.
  3. Ja prece ir nestandarta lieluma un/vai smagāka par 30 kilogramiem (piemēram, automašīnas durvis vai dzinējs), tad kā variants ir jāapskata privātie mazie pārvadātāji (ekspresspārvadātāji), kas nodarbojas ar paciņu un/vai cilvēku pārvadāšanu pa maršrutiem (piemēram, Latvija – Vācija – Beniluksa valstis – Anglija). Preces piegāde pircējam var notikt no vienas nedēļas līdz trim. Atkarībā no tā, kā sarunās – izmaksas var būt sākot ar €40 un uz augšu (atkarībā no pārvadājamās mantas lieluma un smaguma).

Ja izmaksas, kas saistītas ar tirgošanos ebay liekas par lielu, uzzini, cik varētu izmaksāt sava interneta veikala izveide.