Kāpēc ebay bloķē kontu?

Jautājums: Nesen sāku tirgot preci ebay, bet manu kontu izdzēsa – kāpēc?

Iemesli, kāpēc ebay nobloķē kontu var būt ļoti dažādi.

Ir jāatceras, ka, pirmkārt, ebay strādā pircēju interesēs – lai jebkurš pircējs šajā lapā justos par savu veikto pirkumu droši – ka pircējs pirkumu saņems. Un kur ir nauda, tur uzdarbojas arī ne visai godīgi darboņi.

Tāpēc, ebay ļoti uzmanīgi novēro jaunos pārdevējus. To nedara cilvēks, to dara speciāli konfigurētas sistēmas, un tiklīdz pārdevējs atbilst kādiem noteiktiem kritērijiem – pārdevēja konts tiek nobloķēts.

Kontu parasti nedzēš, bet bloķē. Jebkurā gadījumā tiek izsūtīts paziņojums uz e-pastu par šo darbību. Bieži vien tur var izlasīt konta bloķēšanas iemeslu.

Ar kādiem konta bloķēšanas iemesliem ir nācies saskarties?

Piemēram, pārdevējs ir sācis nodarboties ar dropšipingu (Kas ir dropšipings? – Pārdevēja rīcībā nav pārdodamā produkta. To nosūta sadarbības partneris (ražotājs, cits veikals, vairumtirdzniecības bāze) pa taisno pircējam.) – taču nesen ebay pieņemtajās noteikumu izmaiņās daļa dropšipinga veidu ir aizliegta. Ir uzmanīgi jāizlasa noteikumi, vai arī – var pameklēt video youtubē, kur pieredzes bagāti ebayeri šos noteikumus izskaidro.

Bieži vien noteikumu pārkāpumu gadījumā preces tiek izņemtas no ebay kataloga (pārdevējs saņem paziņojumu ar iemeslu uz e-pastu). Atkārtoti pārkāpjot noteikumus – tiek noteiktu laiku ierobežota iespēja publicēt jaunas preces katalogā. Bet ja tomēr pārdevējs turpina neievērot noteikumus – konts tiek nobloķēts.

Vēl variants – viltotu zīmolu preču pārdošana.

Nesen sākuši tirgot konti var tikt bloķēti arī tad, ja tirgojamās preces ir dārgas, un fotogrāfijas ir atrastas internetā. Ebay var būt aizdomas, ka pārdevējam preču nav īpašumā un viņš mēģina mānīt pircējus.

Jebkurā gadījumā ir jāizmanto iespēja sazināties ar ebay atbalsta dienestu. Ar nelieliem ierobežojumiem gandrīz jebkuras valsts ebay var risināt šādu jautājumu, tāpēc var izvēlēties, kurā valodā sazināties ir ērtāk un griezties atbilstošās valsts atbalsta dienestā.

Tāpat ebay bloķēšanas iemesli ir labi aprakstīti viņu palīdzības lapā. Pašā lapas apakšā zem “Need more help?” var pieprasīt čatu ar atbalsta dienesta pārstāvi – nosauciet savu ebay ID un pajautājiet bloķēšanas iemeslu. Zemāk ir iespēja uzzvanīt – sk. “Call Us” – atvērsies UK tālruņa numurs.