Linux Interneta kiosku izveide

Rokās nonāca viens no daudzajiem viena ļoti veca ES Latvijas internatizācijas projekta ietvaros iegādātiem Interneta kioskiem.

Šie Interneta termināļi darbojās ar WindowsXP operētājsistēmu, kas morāli jau bija novecojusi. Savos ziedu laikos šīs Interneta piekļuves stacijas darbojās labi, tomēr pāris reizes gadā tie prasīja uzmanību – noķertie vīrusi un lietotāju veiksmīgie mēģinājumi iegūt kontroli pār datoru utt.

Izmēģinājām iespēju palaist Interneta kiosku Linux vidē – programmatūras modernizēšanai nav nepieciešami nekādi papildus naudas līdzekļi. Ņemot vērā kioska tehniskos datus – jaunākas par XP programmas darbināšana prasītu tehnikas modernizešanu.

Rezultāts ir redzams zemāk video.

Katrs kioska lietotājs sāk darbu ar pilnīgi tīru versiju, un, tiklīdz lietotājs darbu pabeidz aizverot pārlūku, vai netiek konstatētas nekādas aktivitātes – tiek iztīrīti pilnīgi visi lietotāja dati un atveras tīrs pārlūks. Palaist neko citu izņemot pārlūku nav iespējams.

Būtībā, šis risinājums pieļauj arī variantu uzstādīt to ne tikai uz Interneta kioska, bet arī uz publiskās pieejas darba stacijām – tikai Interneta pārlūkošanai, vai arī darbam ar ofisa programmatūru, vai kādas lokālas mājas lapas pārlūkošanai. Un strādāt viss tas var uz, resursu ziņā, novecojušiem datoriem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.